Vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 je na světě a už zítra uvidíme také první telefon s tímto čipsetem. Není tajemstvím, že se jím stane model Moto Edge X30, který představí společnost Motorola na čínském trhu v 19:30 tamního času. Ovšem na představovačce nebude tento telefon sám, svou premiéru odehraje i model Moto Edge S30 s procesorem Snapdragon 888 Plus. Navíc nás může čekat i další překvapení, protože na začátku měsíce tipaři avizovali, že Motorola může představit i telefon s kamerou pod displejem.

Před pár dny ale tipaři netušili o jaký telefon s kamerou pod displejem půjde. Tuto záhadu včera rozlouskl šéf mobilní divize Lenovo, když na Weibo oznámil, že Moto Edge X30 uvedou ve dvou verzích, kdy jedna z nich má kameru uloženou pod displejem. Zvlášť zdůraznil, že půjde o světově první telefon s fotoaparátem pod obrazovkou a procesorem řady Snapdragon 8. Přesný typ čipsetu sice neuvedl, ale je možné že mluvil o Snapdragonu 8 Gen1.

Dodal také, že rozlišení kamery pod displejem je 60 MPix a sdílel i fotografii této speciální verze telefonu Moto Edge X30. Na fotce je jasně vidět, že v displeji není žádný výřez ani „díra“ pro přední kameru a rámečky kolem obrazovky jsou velmi úzké, a to včetně brady. Přesné specifikace této verze ale neznáme. Je ale pravděpodobné, že budou stejné jako u „klasického“ modelu Edge X30. Pokud ano, i u této verze tedy najdeme 6,67 palcový OLED displej se 144 Hz obnovovací frekvencí a snímačem otisků. Dále pak hlavní fotoaparát se dvěma 50 MPix snímači a jedním 2 MPix senzorem. Očekává se i až 16 GB RAM a až 512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 68 W nabíjení. Operačním systémem může být Android 12 s nadstavbou My UX 3.0.