Podle posledních informací se nakonec letos nedočkáme nové „číslované“ řady Realme. Původně se očekávalo, že telefony řady Realme 9 stihnou představení ještě v prosinci, ale firma to nakonec vyvrátila. Oficiální vyjádření tak hovoří jen o představení během roku 2022, ale s velkou pravděpodobností se dá očekávat lednový, nebo maximálně únorový termín. Nová řada bude mít hned čtveřici modelů, kromě základního to nakonec bude i Realme 9 Pro, Realme Pro Plus nebo Max a odlehčené Realme 9i. Právě poslední kousek by měl být vůbec první na trhu a dnes se na webu objevily jeho další rendery a údajné midrange specifikace.

Informace pochází ze serverů @onleaks a 91mobiles, takže jde o velmi důvěryhodné zdroje. Nejlevnější model z chystané řady bude jednoznačně střední třídou, ale tomu bude odpovídat i velmi příznivá cena. Realme 9i má dostat 6.5-palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Čtečka otisků prstů pak má být umístěná na boku telefonu. Procesorem má být čerstvý Snapdragon 680, takže se bude jednat o „pouze“ 4G telefon, protože čipset nepodporuje moderní 5G sítě.

This slideshow requires JavaScript.

Kromě toho se máme dočkat i trojitého zadního fotoaparátu, kde bude hrát prim 50 Mpx senzor. Jen zatím není jasné, zda půjde o senzor od Sony, nebo Samsungu. Baterie má mít kapacitu 5000 mAh a spekuluje se o 65W nabíjení, ale to zatím není zcela potvrzené. Realme 9i má mít i 3.5 mm audio jack, což je jistě pro mnohé velmi dobrá zpráva. Mírným překvapením je pak údajné využití Androidu 11, protože v příštím roce už se čeká Android 12 u každého nového telefonu. Ale pokud firma nasadí odpovídající nízkou cenu, tak jí to fanoušci asi rádi odpustí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.