Společnost Xiaomi patří k těm výrobcům chytrých telefonů, kteří zároveň intenzivně pracují na vývoji rychlého nabíjení. Své rychlé nabíjení inovuje poměrně pravidelně a v současnosti má komerčně dostupné nabíjení s výkonem 120 W. Ostatně podporu právě tohoto nabíjení prý dostanou vlajkové telefony Xiaomi 12.

Super rychlé 120 W nabíjení má už svůj vývoj do posledního detailu za sebou a možná proto se Xiaomi pustila do vylepšování 100 W nabíjecí technologie. Zprávu o tom, že došlo na vylepšování 100 W nabíjení sdílí na čínském Weibo náš starý známý Digital Chat Station. Dodává i to, že inovace technologie speciálně cílí na baterie s velkou kapacitou. Měla by se zkrátit doba jejich nabíjení a rychlost by neměla mít vliv na snížení jejich životnosti. Tipař víc podrobností ale neuvádí a neuvádí ani to, u kterého Xiaomi telefonu toto vylepšené nabíjení můžeme očekávat.

Přesto si můžeme tak trochu zaspekulovat, který z telefonů může vylepšené 100 W nabíjení dostat jako první. Vycházejme proto z toho, co momentálně víme. Telefony řady Xiaomi 12, které výrobce představí ještě letos, mají podporu 120 W nabíjení. Model Ultra dorazí v březnu/marci a i u něj najdeme 120 W nabíjení. Dalším vlajkovým telefonem, na kterém se už pracuje, je Xiaomi Mix 5. A právě on může být tím modelem, který bude využívat vylepšené 100 W nabíjení. Jeho uvedení se totiž očekává ve druhé polovině příštího roku. Ovšem podle některých zvěstí se ve druhé polovině příštího roku mají objevit také vlajkové telefony Xiaomi s nabíjením vyšším než 120 W. Pokud se tedy tipaři nemýlí, půjde o 200 W nabíjení, které bylo představeno letos na jaře.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.