Jestliže se mnozí čínští výrobci připravují na uvedení svých vlajkových strojů pro příští rok, v Japonsku to, zdá se, až tak moc neprožívají. Společnost Sharp totiž na tamním trhu oficiálně představila telefon Sharp Aquos Wish, který má kompaktní tělo, procesor Snapdragon 480 a samotný výrobce jej považuje za to nejlepší, co dosud v základní třídě představil. Připomeňme, že letos už japonský Sharp uvedl dva telefony, které si také zasloužily pozornost díky tomu, že byly v něčem první. Jde o Aquos R6 s 1 palcovým foto senzorem a Aquos Zero 6, který se stal nejlehčím telefonem s velkou baterií.

Design a hlavní parametry

Pokud máte rádi kompaktní telefony s jednoduchým, i když ne příliš módním designem, mohl by se vám telefon Sharp Aquos Wish líbit. Telefon má plochý displej i rám a díky tomu nevybočuje z obvyklého designu letos vydaných telefonů Sharp. Kolem displeje jsou mírně širší rámečky, ale brada je poměrně široká. Nad obrazovkou je, opět na dnešní poměry, velký výřez pro přední kameru. Zato vzhled zadního panelu je jednoduchý a elegantní se subtilním obdélníkovým modulem hlavního fotoaparátu. Na trh jde telefon v decentních barvách Olive Green, Ivory a Charcoal. Rozměry telefonu jsou 147 × 71 × 8,9 mm při hmotnosti 162 gramy.

Displej jako takový má „pidi“ úhlopříčku 5,7 palce a je typu LCD. Rozlišení obrazovky je 1520 × 720 pixelů. Ve výřezu nad obrazovkou sedí 8 MPix selfie kamera a snímač hlavního fotoaparátu má 13 MPix. Určitou zajímavostí je, že zadní kamera podporuje aplikaci Google Camera Go.

Sharp Aquos Wish pohání procesor Snapdragon 480, který je spárovaný se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit. Konektivitu zastupuje 5G, dvoupásmová Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, NFC, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků leží na hraně telefonu a najdeme zde i odolnost podle certifikace IP67. Baterie má kapacitu 3730 mAh. Operačním systémem je Android 11. Telefon se začne v Japonsku prodávat v polovině ledna/januára 2022, ale cenu výrobce zatím nezveřejnil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.