Konec roku je letos jako obvykle opravdu extra nabitý a navíc se dočkáme i jednoho drobného překvapení. O vůbec prvním plánovaném high-end modelu Realme GT 2 Pro se sice už před pár dny nahlas spekulovalo, ale nikdo nečekal, že by bylo vydání telefonu tak blízko. Dnes se ale na čínské sociální síti Weibo objevil teaser plakátek s datem 9. prosince a právě zmíněnou představovačkou nového Realme GT 2 Pro. Překvapení je to nejen pro fanoušky, ale asi i pro konkurenci, protože Realme možná ledaskomu vytřou zrak.

Nové Realme GT 2 Pro by totiž mělo údajně pod kapotou disponovat zbrusu novým procesorem Snapdragon 8 Gen 1. Není to sice stoprocentní, ale dá se na to s poměrně velkou jistotou sázet. A nemusíme asi zmiňovat, jak moc by to změnilo prestižní souboj o procesorová prvenství. Právě na 9. prosinec je totiž naplánovaná i představovačka Moto Edge X30, který se měl stát premiantem s novým procesorem. A zástupci z Lenova si na tom hrdě zakládali. Realme by tak bylo minimálně v těsném závěsu a předběhlo celou řadu velkých jmen. Pokud se tedy všechno samozřejmě potvrdí.

A Realme GT 2 Pro má údajně být opravdu high-end telefon se vším všudy. Displej s 6.8-palcovou úhlopříčkou má být QHD+ OLED se 120 Hz a 5000 mAh baterie má umět 125W rychlo-nabíjení. Hlavní fotoaparát bude mít údajně dva 50 Mpx senzory doplněné o 8 Mpx kousek, případně pak 32 Mpx selfie kamerku. Poměrně solidní pak má být i cena, která by se podle odhadů analytiků mohla pohybovat kolem 800 dolarů. Vše podstatné si ale oficiálně potvrdíme až pozítří. Prozatím to ale vypadá velmi nadějně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.