Poslední odhady tipařů naznačují, že společnost Xiaomi plánuje na 28. prosince/decembra prezentační akci. Asi je všem jasné, že na ní svou premiéru odehrají telefony vlajkové řady Xiaomi 12. Také o tom, že jich bude víc už nyní tipaři spekulují. Konkrétně prý dojde na uvedení modelů Xiaomi 12, 12X a 12 Pro. Ovšem nová zpráva na stránkách XiaomiUI ukazuje, že kromě těchto modelů v řadě najdeme i telefony Xiaomi 12 Lite a 12 Lite Zoom. Na stránkách jsou k vidění i některé parametry těchto telefonů.

Xiaomi 12 Lite

Telefon má interní označení „Taoyao“ a zkrácené kódové označení L9. Globální verze dostala označení modelu 2203129G a indická verze má označen modelu 2203129I. S nimi jsou telefony registrovány v databázi IMEI. Z parametrů můžeme zmínit 6,55 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a snímačem otisků. Jako procesor prý výrobce použil Snapdragon 778G a nebo 780G. Hlavní fotoaparát je údajně trojitý s primárním 64 MPix snímačem Samsung GW3. Doplní jej širokoúhlý objektiv a makro senzor.

Xiaomi 12 Lite Zoom

Xiaomi 12 Lite Zoom má interní označení „Zijin“ a zkrácené kódové označení L9B. Vzhledem k tomu, že telefon má v IMEI jen jedno modelové označení, 2203129BC, bude pravděpodobně exkluzivně uvedený je pro čínský trh. Údajně má také 6,55 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Obrazovka je zakřivená a je do ní integrovaný snímač otisků. I v případě tohoto modelu zde najdeme procesor Snapdragon 778G a nebo Snapdragon 780G. Také hlavní fotoaparát bude stejný jako u verze 12 Lite. Tipaři dále odhadují, že oba telefony budou mít podobný design jako telefon Xiaomi Civi. A z kódových označení zas můžeme dedukovat, že k jejich představení dojde v březnu/marci příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.