Čínský Honor má v prosinci opravdu napilno, protože podle všeho nezůstane jen u vlajkových modelů Honor 60 a 60 Pro. Ty  byly představeny jen před pár dny a pro pořádek musím uvést, že se jedná o vlajkové modely z pohledu značky, protože jinak jde o vyšší střední třídu telefonů. Na ně by měl už 16. prosince navázat Honor X30 s o něco dietnějšími parametry. Vyšší varianta X30 Max se nám předvedla už letos na konci října, takže je nejvyšší čas vše doplnit základním modelem. A ten nevypadá na první pohled vůbec špatně.

Honor X30 totiž bude debutem pro nový čipset od Qualcommu, kterým plánuje (znovu)dobýt střední třídu. Snapdragon 695 k tomu bude mít všechny předpoklady, protože jde o zajímavý kousek křemíku založený na 6 nm litografii. Jádra Kryo 660 pak doplní grafický čip Adreno 619 a budeme velmi zvědavi na celkový výkon, zejména v porovnání se srovnatelnými Mediateky Dimensity. Jinak má mít telefon také 48 Mpx hlavní senzor a poměrně zbytečné dodatečné dva 2 Mpx sekundární senzory. Další parametry jsou prozatím neznámé, takže si budeme muset počkat.

Řada Honor X patří historicky k nejlépe prodávaným sériím celé značky a tak se i od základního modelu X30 očekávají velké věci. Tedy alespoň ty prodejní, protože výkon asi na boření rekordů stačit nebude. Mělo by jít ale o cenově velmi dostupný telefon a můžeme jen doufat, že se kromě čínského trhu podívá i do světa. Honor už má za pasem plných 90 milionů prodaných modelů řady X, takže opravdu nejde o malá čísla. Dokonce i archivní Honor 3X z prosince 2013 má stále přes 40.000 aktivních uživatelů. Bude podobný „držák“ i chystaná novinka ?