Všechny potřebné ingredience pro novou řadu telefonů Redmi K50 už byly v zásadě představeny, takže už můžeme jen čekat. Ano hovoříme samozřejmě o zbrusu nové generaci čipsetů, protože právě tato chystaná řada Redmi je má využít opravdu na maximum. Podle dostupných informací totiž budou k mání hned čtyři varianty telefonu, které si mezi sebou mají rozdělit čipsety od Qualcommu a Mediateku. A to přímo hezky poctivě napůl. Dnes se také známý čínský „leakster“ Digital Chat Station zmínil i o pravděpodobném termínu představení této nové řady.

Podle jeho slov bychom se měli Redmi K50 měli dočkat někdy na konci února, ale samozřejmě stále nejde o oficiální datum. Čeká se pravděpodobně na reálnou dostupnost čipsetu Dimensity 9000. Ten sice byl představen jako první, ale první dodávky asi budou pro výrobce právě až v únoru. Základní řada Redmi K50 by údajně měla spoléhat na slabší Dimensity 7000 a Snapdragon 870, přičemž není jasné rozlišení v názvech. To Redmi K50 Pro bude jedině s Dimensity 9000 a Redmi K50 Pro+ pak se Snapdragonem 8 Gen 1. Vybrat by si tak z nabídky měl opravdu každý.

Přesná výbava jednotlivých modelů je ale stále zahalena tajemstvím. Obecně se předpokládá, že by vůbec poprvé měli Redmi využít 2K rozlišení displejů a využít E5 OLED panely od Samsungu. Samozřejmě s vysokou obnovovací frekvencí. Stejně tak má být na úrovni i výkon nabíjení, který se má u vyšších modelů pohybovat kolem 100W. Firma se tak asi nebude bát konečně své nejlepší kousky označit opravdu jako high-end a možná i hodit rukavici bratrskému modelu Xiaomi 12. Doufejme ale, že s výrazně lepší cenou…