Před pár dny konečně spatřil světlo světa nový špičkový čipset firmy Qualcomm, který má samozřejmě jen ty nejvyšší ambice. Tvůrci se ale rozhodli změnit zavedené schéma pojmenování svých čipsetů a tak nový Snapdragon 8 Gen 1 vypadá na první pohled dost krkolomně. Přece jen už jsme byli zvyklí na jasně dané názvy, ze kterých šlo i vyčíst výkonnostní zařazení procesoru. Bylo tak jasné, že Snapdragon 888 je výkonnější než Snapdragon 870. Novinka celý tento koncept staví na hlavu, ale za změnou názvosloví je samozřejmě i logická úvaha a pořádný důvod.

Aktuálně ho vysvětlil tisku i Don McGuire, viceprezident Qualacommu a šéf jejich marketingu. Podle očekávání jde čistě o problém s nedostatkem čísel, protože původní název Snapdragon 898 by už neponechával mnoho místa do budoucna. Maximem řady by se tak mohl stát jen SD899 a pak už by nebylo kam jít. Takže přejmenování bylo v zásadě nutností a nové konvence umožní v podstatě neomezené budoucí rozšiřování názvu. Stačí jen přidávat generační čísla. Fanoušci sice aktuální lehce brblají, ale nebude to dlouho trvat a rychle si zvyknou i na nové názvosloví.

Firma také lehce změní celé globální pojmenování svých čipsetů. Podle jejich průzkumů totiž většina fanoušků mobilních telefonů velmi dobře zná název Snapdragon, ale ne už jméno samotné autorské firmy. Do budoucna by tak z názvu čipsetů měla zmizet předpona Qualcomm a zůstat jen jméno samotné platformy. V minulosti už k podobnému kroku přistoupili v Číně, ale aktuálně by se to mělo týkat celosvětového trhu.