Čínští Chuwi patří k těm nejaktivnějším tvůrcům tabletů a levných notebooků na trhu a určitě je není třeba nijak extra představovat. Jejich portfolio je velmi široké a vždy kousky z jejich stáje bodují hlavně cenou. Posledním chystaným počinem se má velmi brzy stát i model Chuwi FreeBook, který má být ve slavném „Yoga“ designu. Tedy s kloubem umožňujícím otočení displeje o plných 360° a samozřejmě vždy s dotykovým panelem. Podobné hybridy ale nemají odpojitelnou klávesnici, takže se jedná opravdu o notebooky a ne o 2-v-1 tablety.

Chuwi FreeBook vypadá na první pohled docela zajímavě, i když zdaleka nepůjde o žádný high-end model. Srdcem notebooku totiž bude procesor Intel Celeron N5100 s novou architekturou Tremont. Jde o úsporný čtyřjádrový procesor, který ale na nenáročné použití určitě stačí. Doplní ho pak 8 GB LPDDR4 RAM a rychlý 256 GB SSD disk. Hlavním tahákem ale určitě bude 13.5-palcový Retina displej s 2K rozlišením 2256 x 1504 pixelů. Jak již bylo zmíněno, tak bude displej dotykový s podporou 10-bodů dotyku. Půjde tak o velmi univerzální kousek s širokým využitím.

This slideshow requires JavaScript.

Přívětivá by ale také měla samozřejmě být i cena, protože se údajně vejde pod hranici 500 dolarů. To nezní vůbec špatně, ale ještě také neznáme kompletní sadu parametrů. Chuwi se totiž zatím pochlubili opravdu jen těmi nejhlavnějšími taháky. Do prodeje by nový FreeBook měl ale zamířit poměrně brzy, protože informace hovoří o začátku prosince. Takže teoreticky jen v řádu několika dnů.