Šikulové z DxOMarku už dávno nedělají jen podrobné a prestižní testy mobilních fotoaparátů. Provádějí tak testy kvality displejů, zvukového podání a došlo i na výdrž baterie. Tedy nejen testy samotné výdrže v různých podmínkách, ale také rychlosti nabíjení a jeho efektivity. Do rukou se jim nedávno dostal i model Realme GT Neo 2 a docela zamíchal pořadím na samotné špici žebříčku. Je ale nutné dodat, že se v této kategorii zase tolik testů neprovedlo a tak se nedá žebříček srovnat se sourozencem zaměřeným na mobilní fotografii. Ale co není, může brzy být.

Každopádně si Realme GT Neo 2 vedl opravdu skvěle, protože mu celkových 94 bodů stačilo na krásné druhé místo. Sice ještě dva bodíky ztrácí na vládnoucí Oppo Reno6 5G, ale zase o plných pět bodů překonal třeba Apple iPhone 13 Pro Max nebo Xiaomi 11T. Výbava telefonu je více než slušná i pro potřeby kategorie baterie, když nabízí 5000 mAh kapacitu a 65W nabíjení. Jen pro připomenutí mohu zmínit, že se tento telefon prodává i u nás a jde o model vyšší střední třídy se Snapdragonem 870. A cenou lehce přesahující deset tisíc korun českých.

Realme GT Neo 2

V testu si tento kousek Realme vedl velice dobře ve stacionárním testu baterie s výdrží hezkých 64 hodin. Kde ale oslnil, byla ztráta baterie přes noc, kde přišel jen 0.33 %. Což je zdaleka nejlepší výsledek telefonu v celé databázi DxOMarku. Stejně dobře si vedlo i nabíjení, kde k dosažení 0-80 % stačilo 25 minut, 0-90 % pak 30 minut a 0-100 % zvládl telefon za 41 minut. A to nejsou vůbec špatná čísla i v porovnání s absolutním high-endem. Realme v poslední době opravdu zvedá laťku kvality napříč modely.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.