Na novou high-end řadu Xiaomi 12 si asi počkáme déle, protože dnešní nové informace posunuly její vydání až na 28. prosinec. Dočkat bychom se měli hned trojice modelů a hned dva z nich budou sázet na nový procesor Snapdragon 8 Gen 1. Posledním pak bude odlehčené Xiaomi 12X se Snapdragonem 870. Telefonů se tak ještě přes tři týdny nedočkáme, ale už jsme se mohli pokochat zbrusu novými rendery odhalujícími design základního modelu. A podle všeho se tvůrci výrazně inspirovali u nedávného modelu Xiaomi Civi. Podobností je totiž více než dost už na první pohled.

V podstatě identické je zakřivení displeje, rámečky a „průstřel“ pro selfie kamerka uprostřed na ose displeje. Stejně tak si zopakujeme i „zrnitý“ povrch zadního panelu a podobné jsou si i moduly zadního fotoaparátu. Xiaomi 12 ho má samozřejmě větší a jinak uspořádaný, ale tvar zůstal zachován. Opět je tak vidění jeden velký a dva menší senzory, doplněné LED bleskem. Teoreticky by se ale mělo jednat opravdu jen o základní model telefonu a Pro varianta možná bude vypadat zcela jinak. Stejně jako Xiaomi 12X, které asi bude mít nezakřivený panel displeje.

Xiaomi 12

Xiaomi 12 nalevo, Xiaomi Civi napravo

 

Jinak se ale samozřejmě máme na co těšit, protože půjde o high-end kousky s parádní výbavou. Zejména Xiaomi 12 Pro bude nadupané a spekuluje se o 2K OLED LTPO displeji s adaptivní 120 Hz frekvencí, 100W nabíjením a 5x ultra-telefoto zoomem. Podle všeho se ale potvrdí spekulace o přesunutí Ultra varianty do designové řady MIX. Takže si na to úplně nejlepší od Xiaomi počkáme ještě o fous déle. A se zcela jiným designem a výbavou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.