Dnes druhým dnem pokračuje technologický summit Qualcommu a znovu jsme se dočkali velmi zajímavých novinek. Samozřejmě hlavní porce pozornosti byla upřena včera na představení Snapdragon 8 Gen 1, ale i dnes se vyplatilo dávat pozor. Předvedena totiž byla herní platforma s čipsetem Snapdragon G3x Gen 1, která je zaměřena na přenosné herní konzole. Samozřejmě založené na systémovém základu Androidu, ale s výraznými inovativními prvky. Nabídnout by tak měla mobilní hraní na vysoké úrovni a se spoustou dalších doprovodných přidaných funkcí.

Zatím nejsou známé přesné detaily o samotných jádrech a taktech Snapdragon G3x Gen 1, takže se musíme spokojit s informacemi o jádrech Kryo a grafice Adreno. Výkon by měl ale být dostatečný na garanci FullHD hraní se 120 fps, takže určitě nepůjde o žádné „ořezávátko“. Podporovány by navíc mělo být u displej až 144 Hz. Samozřejmostí pak je možnost výstupu na televizi a podporu herního ovladače. Vyřešeno by mělo být i výkonné chlazení a kvalitní zvuk s technologií Snapdragon Sound. Cílí se také na konstantní konektivitu, takže kromě Wi-Fi 6E najdeme v čipset i 5G modem pro rychlé mobilní připojení.

Qualcomm už také ve spolupráci s herním gigantem Razer představil prototyp jedné takové herní konzole jako vývojářský Handheld Developer Kit. Ten nabízí 6.65-palcový OLED displej se 120 Hz a HDR, v těle klasické přenosné herní konzole. Dále například výstup DisplayPort skrze USB Type-C a další USB Type-C port pro připojení příslušenství. Za zmínku stojí také 1080p selfie webkamera pro streamování herního obsahu, případně 6000 mAh baterie a dvojice mikrofonů. Žádný konkrétní model chystané reálné konzole zatím není na obzoru a firma tak spíše zatím nahazuje udičku.