Značka POCO to má u fanoušků velmi dobré, protože se jedná o výrobce, který se vždy snaží hledět na co nejlepší poměr cena / výkon. Od dob legendárního modelu Pocophone F1 také výrazně pokročili dále a momentálně často konkurují i sesterskému Redmi v nižších cenových hladinách telefonů. Jedná se totiž o další z mnoha pod-značek Xiaomi, takže se můžeme spolehnout na firemní softwarovou nadstavbu MIUI. Aktuálně sklízí ve světě úspěchy model POCO M4 Pro 5G, ale dnes se na internetu hovořilo o velmi povedeném starším POCO X3 Pro. A to v dobrém.

Šéf Redmi a viceprezident Xiaomi, Lu Weibing, se totiž pochlubil úspěchy s prodeji právě POCO X3 Pro na Black Friday. Telefon se totiž stal nejprodávanějším kouskem z celého portfolia firmy a zaslouženě se na Amazonu stal absolutním hitem. V šesti státech se dokonce vyšplhal na první příčku seznamu bestsellerů a všechny jsou evropské. Konkrétně se jedná o Španělsko, Francii, Německo, Itálii, Nizozemí a Velkou Británii. Prodejům samozřejmě výrazně pomohly i slevové akce, které srazily už tak parádní cenu telefonu. Ten obvykle začíná v Evropě na 249 eurech, ale na Black Friday šel ještě výrazně níže.

A výbornou volbou je zcela zaslouženě, protože nabídne v poměru k ceně skoro neuvěřitelné parametry. Velký 6.67-palcový displej je sice „jen“ IPS, ale zase má 120 Hz nebo podporu HDR10. Procesor Snapdragon 860 je také výkonem na cenovou hladinou telefonu a velmi solidní je i sestava čtyř hlavních fotoaparátů se 48 Mpx hlavním, případně 20 selfie kamerka. Za zmínku pak určitě stojí i velká 5160 mAh kapacita baterie se 33W nabíjení, nebo stereo reproduktory či NFC čip.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.