Představení procesoru Snapdragon 8 Gen1 máme úspěšně za sebou a krátce na to řada výrobců telefonů potvrdila, že jej použijí u svých vlajkových strojů. Mezi nimi nechybí ani společnost Oppo, která na Twitteru avizovala, že Snapdragon 8 Gen1 určitě použije. Výrobce sice neoznámil konkrétní jméno telefonu, ale tipaři okamžitě kontrovali tím, že půjde o jeden z modelů řady Oppo Find X4. Uvedení prý proběhne v prvním čtvrtletí příštího roku.

Odhadované parametry

A aby informace byly kompletní, jsou na čínském Weibo k vidění specifikace modelu Oppo Find X4. Samozřejmě tipař parametry zatím jen odhaduje, takže je berme s rezervou. A začneme přímo u displeje telefonu. Podle tipaře jde o typ Samsung E4 AMOLED LTPO s úhlopříčkou 6,78 palce a rozlišením 2K. Podporuje dynamickou obnovovací frekvenci od 1 Hz po 120 Hz a 10 bitové barvy.

Modely Find X3 a Find X3 Pro pohání procesory Snapdragon 870 a Snapdragon 888. Tipař v souvislosti s tím uvádí, že standardní model Find X4 dostane čipset Dimensity 9000. To tedy naznačuje, že vlajkový Snapdragon 8 Gen1 si Oppo rezervuje pro model Find X4 Pro. V rámci pamětí u Oppo Find X4 prý najdeme 8/12 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 80 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení.

U foto výbavy tipař vsází na 32 MPix selfie kameru se snímačem Sony IMX709, který má přezdívku „kočičí oko“. Stejný senzor najdeme u nedávno uvedených telefonů Oppo Reno 7 a Reno 7 Pro. Hlavní fotoaparát může mít primární 50 MPix snímač Sony IMX766 s podporou OIS. Druhý snímač Sony IMX766 má také 50 MPix a funguje jako širokoúhlý objektiv. Posledním senzorem je Samsung S5K3M5 s rozlišením 13 MPix, OIS a dvojnásobným zoomem. Očekává se i ochranné sklo Gorilla Glass Victus na čelním i zadním panelu, rám z hliníkové slitiny, duální reproduktory, NFC a IR blaster. Snímač otisků je integrovaný do obrazovky a telefon poběží na systému Android 12. Cenu tipař odhaduje na zhruba 785 dolarů u nižší paměťové verze a zhruba 863 dolary u vyšší paměťové verze.