V poslední době se v souvislosti se značkou iQOO hodně mluví o telefonech řady U5. Tipaři odhadují, že se můžou stát silnými konkurenty telefonů Redmi Note 11. Ale to zjistíme až poté, co je výrobce představí, což se zřejmě stane ještě do konce letošního roku. Ovšem fanoušci iQOO by rádi věděli, co se pro ně chystá na příští rok. Tipaři už na to konto začínají nesměle naznačovat, že by to mohla být řada iQOO 9.

Možná si vzpomenete na letošní konec prázdnin, kdy značka iQOO představila telefony řady iQOO 8. Představovačka proběhla jen na čínském trhu.  Ale tipaři odhadovali, že krátce na to se telefony podívají i na globální trhy, zejména do Indie. K tomu ale nedošlo, zřejmě díky nedostatku čipů. Telefony stále zůstávají jen v Číně. A vzhledem k tomu, že tipaři avizují, že v přípravách je řada iQOO 9, asi na globální uvedení vůbec nedojde.

Na stránkách 91Mobiles se navíc objevila exkluzivní informace, že řada iQOO 9 může debutovat v Indii už koncem ledna/januára nebo na začátku února/februára 2022. V souvislosti s chytanými telefony se proslýchá, že jeden z nich dostane vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a také podporu super rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Z toho plyne, že v sérii najdeme víc modelů a kromě standardního se zřejmě dočkáme i Pro verze, případně i verze s označením Legend. Parametry jsou ale stále v utajení, ale je pravděpodobné, že telefony budou mít AMOLED displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz, vylepšené fotoaparáty a baterie s kapacitou minimálně 4500 mAh. Ale v této chvíli jde jen o spekulace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.