I když je momentálně mobilní veřejnost plně soustředěná na nadcházející spršku high-end modelů nové generace, tak by se nemělo zapomínat ani na další fanouškovské favority. Po delším nejistém období totiž konečně máme skoro jasno, že se Samsung Galaxy S21 FE 5G opravdu objeví. Tedy alespoň na některých trzích, mezi kterými ale bude i ten evropský. Většinově se počítá s lednovým představením, takže v zásadě v podobném termínu jako nová řada Galaxy S22. Dnes se také na webu objevily další rendery telefony a spolu s nimi i údajné chystané evropské ceny.

Informace pochází od expertů z Winfuture.de, tudíž se jedná o velmi důvěryhodný zdroj. Podle nich by telefon měl být v Evropě k mání ve dvou paměťových variantách, 128 GB a 256 GB. Ceny by se (v Německu) měly pohybovat kolem 649 euro, respektive 699 euro za vyšší verzi. Známý „leakster“ Jon Prosser dokonce přímo zmiňuje termín představení 4. ledna 2022, ale samozřejmě netušíme, jak moc je blízko. Ceny na první pohled vypadají vyšší, než bychom si asi představovali, protože se přece jen jedná v zásadě o hardware z minulé generace. High-end, ale přece jen skoro rok starý.

Samsung Galaxy S21 FE 5G by totiž měl dostat 6.41-palcový FullHD+ AMOLED panel se 120 Hz a v závislosti na regionu procesor Snapdragon 888 nebo Exynos 2100. Pozitivní ale určitě bude přítomnost odolné certifikace IP68. Sestava fotoaparátů má mí 12 Mpx hlavní + 12 Mpx ultra-wide + 8 Mpx telefoto a 32 Mpx selfie kamerku. Baterie s kapacitou 4500 mAh pak má umět jen 25W klasické a 15W bezdrátové nabíjení. Solidní po skoro všech stránkách, ale pro lepší představu o výhodnosti musíme počkat na ceny Galaxy S22.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.