Možná se v poslední době mohlo zdát, že tak trochu zanedbáváme chystané telefony řady Samsung Galaxy S22. Je to tak trochu i tím, že na pořad dne přijdou až v příštím roce. Navíc všichni tipaři se teď soustředí na to, který z výrobců ještě letos předvede svůj vlajkový stroj se Snapdragonem 8 Gen1. Na telefony Samsung jsme ale úplně nezapomněli a nezapomněli na ně ani tipaři. Proto se dnes zaměříme na modely Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22 Plus a jejich foto výbavu.

Na Twitteru se zabývá fotoaparáty telefonů Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22 Plus ostřílený tipař Ice Universe a díky tomu se na ně můžeme podívat i my. Tipař tvrdí, že oba telefony mají stejnou foto výbavu jak u přední, tak i zadní kamery. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix senzorem s velikostí 1/1,57 palce a světelností f/1.8. Druhý snímač funguje jako teleobjektiv s rozlišením 10 MPix, clonou f/2.4 a velikostí 1/3,94 palce. Podporuje trojnásobný optický zoom. Poslední, širokoúhlý snímač, má 12 MPix, světelnost f/2.2 a jeho velikost je 1/2,55 palce. Pokud se tipař neplete, je tato sestava snímačů hlavních fotoaparátů stejná jako u letošních telefonů Galaxy S21.

A stejně jako u modelů Galaxy S21 a Galaxy S21 Plus vypadají i přední kamery chystaných strojů. Stejně jako letos prý u nich najdeme 10 MPix selfie kameru s velikostí snímače 1/3,24 palce, světelností f/2.2 a velikostí pixelu 1,22 µm. Tipař dále potvrdil, že model Galaxy S22 má 6,06 palcový displej, kdežto u modelu Galaxy S22 Plus narostla obrazovka na 6,55 palce. Oba telefony jsou tedy menší a kompaktnější než jejich letošní bratři.