Skládací telefony už nějakou dobu figurují na trhu, ale i když se letos očekával jejich obrovský boom, konkurence pořád není příliš vysoká. Svůj podíl na tom jistě má jejich poměrně vyšší cena, složitější vývoj konstrukce a v neposlední řadě i nedostatek některých součástek. Na jejich pomalejším vývoji se podepsala i pandemie koronaviru a globální nedostatek čipů. Přesto je stále dost výrobců, kteří na nich pracují a chtějí díky nim rozšířit své portfolio. K společnostem, které na skládacím telefonu stále pracují patří i Oppo. Podle posledních zvěstí se prý bude jmenovat Oppo Find N.

Samozřejmě tato zvěst o názvu Oppo Find N není potvrzená a na čínském Weibo ji sdílí nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Avizuje, že společnost Oppo pracuje na novém telefonu řady N. Tato řada byla jednou z prvních, se kterými Oppo vyrukovalo na trh už v roce 2013 v době svých začátků. Prvním telefonem v této řadě byl model Oppo N1 se zajímavým designem „otočného“ fotoaparátu. Rok na to na něj navázal model Oppo N3 se stejnou kamerou. Oba stroje patřily ve své době k prémiovým telefonům.

Historické okénko máme tímto za sebou, takže se vraťme zpět ke skládacímu telefonu Oppo. Digital Chat Station se o něm zmiňuje jako o prémiovém telefonu v řadě Find N. Tím zároveň odkazuje i na řadu Find, ve také vycházejí telefony s prémiovými parametry. Každopádně poslední slovo, co se názvu telefonu týče, řekne výrobce. Zatím si zopakujme parametry, které skládací telefon může mít. Je to především procesor Snapdragon 888, trojitý hlavní fotoaparát a 32 MPix přední kamera. Tipaři mluví i o mírně zakřiveném vnějším displeji s 60 Hz obnovovací frekvencí a vnitřní obrazovce se 120 Hz obnovovací frekvencí. Tyto informace ale také nejsou potvrzené, takže je berme jako vždy s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.