Pokud půjde vše podle plánu, tak by se zítra v Číně měly představit modely nové řady Honor 60. Čínská firma posílá novinku do světa extrémně brzy, protože jen před pár týdny se minulá generace dostala i k nám. Ale tvůrci evidentně cítí potřebu něco dohnat a tak ještě vše uspíšili. Jen pro představu, Honor 50 byl oficiálně představen světu 16. června letošního roku, takže jde opravdu o necelých šest měsíců životního cyklu. Ostatně jsme jej nedávno recenzovali a nevedl si vůbec špatně. Od nové řady se tak čeká hodně, ale možná budou někteří dost zklamaní…

Už dnes se totiž dostaly v předstihu na web parametry nejvyšší varianty Honor 60 Pro. Jejich autorem je renomovaný indický tipster Ishan Agarwal, takže se jim dá s velkou mírou pravděpodobnosti věřit. A jeho informace potvrzují předchozí zprávy, takže telefon opravdu dostane jako procesor Snapdragon 778G Plus. Ten je jen přetaktovanou verzí původního SD778G, takže velkého nárůstu výkonu se v porovnání s Honor 50 moc nedočkáme. Jde tak opět o kousek pro střední třídu, který si o high-end může nechat jen zdát. A to ještě uvidíme, jak se budou lišit nižší modely Honor 60 a 60 SE.

Kromě zmíněného procesoru má Honor 60 Pro nabídnout také 8GB/12GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Displej bude 6.72-palcový OLED se 120 Hz a podporou HDR. Pokrok je znát alespoň u fotoaparátů, kde bude k mání 108 Mpx hlavní senzor s f/1.9, 50 Mpx ultra-wide s f/2.2 a 2 Mpx senzor hloubky pole. Případně ještě masivní 50 Mpx selfie kamerka. Baterie také nabobtnala na 4800 mAh, ale zmiňováno je pouze 66W, přičemž minulá Pro verze uměla až 100W. Tak budeme zítra zvědavi hlavně na ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.