Před pár dny šla internetovými kuloáry informace o přípravách Huawei na velmi brzké představení nového ohebného telefonu. Za ní stály citace zástupců firmy Zhaoli Technology, kteří hovořili o sériové výrobě ohebných kloubů pro nejmenovanou firmu. A zákulisní experti samozřejmě měli hned jasno, že se jedná právě o Huawei. Podle všeho se ale nebude jednat o pokračování vlajkové řady Mate X, ale o véčkový telefon s designem podobným RAZR od Motoroly nebo Galaxy Z Flip od Samsungu. Což je pro mnohé fandy dokonce ještě zajímavější.

Na sociální síti Weibo se pak obratem objevily i údajné rendery chystaného véčka Huawei a to hned ve dvou verzích. Ale je velmi složité spekulovat, zda se jedná opravdu o reálné rendery založené na realitě, nebo čistě o fanouškovské počiny. Protože se evidentně jedná o zcela odlišné designy a moc se nedá předpokládat, že by firma pracovala hned na dvou véčkových modelech najednou. Huawei má momentálně starostí nad hlavu ohledně dopadů amerického embarga. Každopádně by v agresivní fialové podobný véčkový telefon určitě vypadal velice zajímavě.

Optimisté předpovídají možné představení tohoto nového ohebného kousku možná ještě do konce roku, ale to je asi příliš odvážné. Zmíněn byl ale i lednový termín, takže se opravdu bavíme o velmi brzkém příchodu na trh. Příští rok bude podle mnohých pro ohebné telefony zlomový a konečně bychom se měli dočkat dalších nových jmen na trh. K Huawei, Samsungu a Xiaomi by se tak už brzy měli teoreticky přidat i OPPO nebo Vivo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.