Pokud všechno klapne, tak už zítra se dočkáme uvedení nového vlajkového procesoru společnosti Qualcomm. A jestli zas nedojde k nějaké nečekané změně, čipset ponese název Snapdragon 8 Gen1. Že je to procesor velmi očekávaný a žádaný naznačují i reakce výrobců chytrých telefonů, kteří už hlásí kdo z nich uvede vlajkový stroj s novým Snapdragonem. Mezi prvními budou společnosti Xiaomi a Motorola a je jen otázkou, která z nich si urve ono kýžené prvenství. Ovšem pozadu nechce zůstat ani společnost ZTE.

A to by bylo, aby se také o chystané telefony společnosti ZTE nezačali zajímat tipaři. Jeden z nich dokonce nedávno zveřejnil na Twitteru výpis, který odhaluje konkrétní názvy jednotlivých modelů. A protože pod společnost ZTE spadá i značka Nubia, je jasné, že Snapdragon 8 Gen1 najdeme v jejich herních strojích. Konkrétně prý jde o modely Red Magic 7 a Red Magic 7 Pro, které tak elegantně navážou na letošní herní modely Red Magic 6.

To máme ale jen dva telefony ze tří, které mají mít vlajkový procesor. Ten třetí také vyjde pod značkou Nubia a mělo by jít o model Nubia Z40. Hlavní parametry těchto telefonů zatím neznáme a nevíme ani to, kdy je ZTE představí. Ovšem můžeme o představení spekulovat. Pokud výrobce dodrží letošní termíny, herní telefony se mohou objevit v březnu/marci 2022 a model Nubia Z40 dorazí až po nich. Odhadem někdy v průběhu května/mája. Očekáváme také, že po oficiálním představení Snapdragonu 8 Gen1 valná většina výrobců telefonů oznámí, kdy své vlajky uvedou.