Trh s tablety se během pandemie koronaviru velmi slušně rozjel. Spousta výrobců se tohoto trendu chytla a chytli se i ti, kteří zatím ve svém portfoliu ještě tablety nemají. Do zástupu se přidala i značka Vivo a prý už pilně pracuje na svém historicky prvním tabletu. Jeho název sice potvrzen není, ale tipaři odhadují, že Vivo Pad zní nejpravděpodobněji.

O chystaném tabletu Vivo Pad zatím víme jen to, že má certifikaci Evropského úřadu duševního vlastnictví. Zde je navíc také zaregistrovaná ochranná známka Vivo Pad. Kromě toho Vivo na konci prázdnin potvrdilo, že pokud se nic nezvrtne, pošle svůj první tablet na trh na začátku příštího roku. A protože do začátku nového roku zbývá už jen měsíc, je jasné, že se o tablet značky Vivo intenzivně zajímají i tipaři.

Jako vždy nás v tomto směru nezklamal dobře známý tipař Digital Chat Station, který poodhalil některé z parametrů připravovaného tabletu. Tvrdí, že Vivo osadí svůj tablet procesorem Snapdragon 870. Je to totiž oblíbený čipset jak u telefonů, tak i u dalších zařízení. Ostatně pohání například Xiaomi Pad 5 a Pad 5 Pro a nebo také dva tablety společnosti Lenovo. Dále se prý dočkáme i baterie s kapacitou 8040 mAh, která už má certifikaci TÜV Rheinland. Dále tipař tvrdí i to, že v příštím roce na trh s tablety vstoupí i další výrobci. Na trhu se prý objeví pestrá škála zařízení s e-ink displeji nebo prémiová zařízení s OLED obrazovkami. Očekává i nástup malých herních tabletů. Nabídka tedy bude v roce 2022 jistě zajímavá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.