Je to už nějaká doba, kdy si tipaři poprvé vzali na paškál skládací telefon společnosti Oppo. Ovšem v posledních dvou měsících jejich informace o Oppo Fold vzrostly natolik, že je víc než jisté, že jeho představení je na dohled. Ostatně podle spekulací výrobce telefon představí v průběhu příštího měsíce. O některých parametrech se už tipaři zmínili a dnes k nim přidáme další, ty se týkají foto výbavy chystaného skládacího stroje.

A kdo jiný nás může o dalších parametrech telefonu Oppo Fold informovat, než starý známý Digital Chat Station. Na Weibo zveřejnil, že chystaný telefon se skládá dovnitř, podobně jako modely Galaxy Z Fold 3 nebo Huawei Mate X2. Tvrdí i to, že vnější obrazovka je po okrajích mírně zakřivená. Má prý obnovovací frekvenci 60 Hz a středovou „díru“ pro kameru. Vnitřní displej podporuje 120 Hz obnovovací frekvenci a „díru“ pro kameru má v levém horním rohu.

A nyní se tedy přesuňme k foto výbavě skládacího stroje. Podle tipaře je hlavní fotoaparát trojitý. Primární senzor Sony IMX766 má rozlišení 50 MPix, druhý snímač Sony IMX481 má rozlišení 16 MPix a poslední snímač Samsung Isocell S5K3M5 má 13 MPix. Přední kamera dostala údajně 32 MPix, ale tipař neuvádí, zda leží na vnitřní obrazovce nebo na vnější. Nu a přidejme ještě starší info, podle kterého telefon pohání procesor Snapdragon 888 a vnitřní displej je typu LTPO a má úhlopříčku 7,8 nebo 8 palců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.