Telefony značky Realme si už stihly vytvořit i u nás velmi dobré jméno a silnou základnu fanoušků. Ti momentálně netrpělivě čekají na představení nové hlavní řady Realme 9, která původně měla dorazit už na začátku roku. Aktuální světové problémy s nedostatkem čipů ale bohužel poznamenaly i tyto plány a tak se údajně vydání Realme 9, 9 Pro a 9 Pro Plus o něco posune. Ale to neznamená, že fandové zůstanou na ocet, protože se podle všeho na jednoho člena nové řady přece jen dostane. Tím má být Realme 9i a navázat na úspěchy obdobného modelu minulé generace.

Představení Realme 9i by mělo podle dostupných informací proběhnout už v lednu a telefon tak předběhne všechny své sourozence. Mělo by se prý také jednat o globální představovačku, takže žádné zdržování s rozdílnými trhy. Firma to sice ještě oficiálně nepotvrdila, ale zdrojem je jeden z velmi dobře informovaných vietnamských „leaksterů“ @chunvn8888. Na webu se už také objevily i spekulace o samotné konkrétní výbavě tohoto kousku. Znovu by se tak mělo jednat o výbavou odlehčený model, který bude mít cestu k úspěchu složitou.

Navíc jsou některé ze zveřejněných parametrů poměrně překvapivé, takže bych je bral s velkou rezervou. Hovoří se totiž o 6.5-palcovém IPS displeji, ale jen s HD+ rozlišením. Předchůdce přitom měl samozřejmě FullHD+… Stejně tak Mediatek Helio G90T není moc upgradem minulého G96. Má sice lepší grafiku, ale žádný extra posun to opravdu není. Telefon by měl dostat 8GB+128GB paměti, ale to se možná bude lišit podle jednotlivých trhů. Dále pak 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx + 2 Mpx hlavní fotoaparát a 32 Mpx selfie kamerku. Případně 5000 mAh baterii s 18W nebo 33W nabíjením.