Tento víkend se na mnohých místech nese v duchu vydatného sněžení. Někteří z nás se radují a vyrážejí do přírody užít si prvních sněhových vloček, jiní naopak sedí doma s hrnkem svařáku. Ale ať už patříte do jedné nebo druhé skupiny, pro vás všechny je tu naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny. Nedělní odpoledne opět věnujeme třem tipům na levné čínské gadgety.

V minulém dílu vás Vychytávky z Číny už tak trochu připravily na další nouzový stav a blízký lockdown. Věnovali jsme se totiž produktům pro zábavu a ukrácení dlouhé chvíle. Dnes se zaměříme na vychytávky, které nám zjednoduší chvíle strávené v kuchyni při vaření. Takže kuchtíci zbystřete a podívejte se, co jsme pro vás našli v útrobách čínských e-shopů.

Vychytávky z Číny

Bezdrátový kuchyňský teploměr

Milovníci steaků a jiných pečených mas jistě potvrdí, že správná vnitřní teplota masa rozhoduje o jeho výsledné chuti. A pro sledování teploty masa se výborně hodí kuchyňský teploměr. Na trhu jich najdeme spoustu, ať už drátových či bez drátů. Ovšem tento bezdrátový teploměr můžeme snadno spárovat s telefonem a sledovat teplotu masa v průběhu pečení. Sonda teploměru navíc detekuje jak teplotu uvnitř masa, tak i teplotu v troubě nebo grilu. Obě teploty se pak zobrazí na telefonu. Na to, že maso dosáhlo potřebné přednastavené teploty nás upozorní alarm. Teploměr má i 9 přednastavených teplot pro různé druhy mas od hovězího přes drůbeží, vepřové, mleté maso, skopové až po rybí. Rozsah měření teploty je od 0 až po 275 °C. V balení najdeme také nabíječku a USB kabel. Teploměr je momentálně na Aliexpress zlevněn na 33,13 dolaru.

Chytrý odpadkový koš

Další vychytávkou do kuchyně je chytrý odpadkový koš. Není sice nijak velký, ale má celkem povedený design, který dobře zapadne jak do kuchyně, tak třeba i do koupelny. Díky vestavěnému senzoru jej můžeme otevřít, aniž bychom se museli dotknout víka. Čidlo reaguje do vzdálenosti 25 cm. Koš se také automaticky zavře po vhození odpadků. K tomu má odpadkový koš také určitou odolnost vůči vodě podle certifikace IPX3. Ve slevě cena koše začíná na 15,16 dolaru.

Rozprašovač na olej

Další skvělou věcí do kuchyně je rozprašovač na olej. Pro mnoho z nás nezbytný pomocník ve chvíli, kdy chceme omezit množství oleje při smažení nebo si chceme jen tak zlehka olejem zastříknout zeleninový salát. Rozprašovač je prostě všestranný a vejde se do něj 100 ml oleje. K tomu ještě musíme připočíst jednoduchý, ale elegantní design. A cena na Aliexpress je také zajímavá a ve slevě začíná na pouhých 2,99 dolaru.