Asi vám neuniklo, že značka Realme pracuje na dalších telefonech střední třídy. Řada Realme 9 je v přípravách už nějakou dobu a tipaři dokonce odhadovali, že ji výrobce představí v průběhu října/októbra. To se jak víme nestalo. Při představovačce telefonů Realme 8s a 8i zástupci značky naopak potvrdili, že uvedení modelů řady Realme 9 odkládají na začátek roku 2022.

Zástupce Realme, pan Francis Wong, na Twitteru oficiálně oznámil, že řada Realme 9 si na své uvedení počká ještě nějakou dobu. Důvodem je přetrvávající globální nedostatek procesorů. Nicméně o telefony rozhodně nepřijdeme. A můžeme se už teď začít těšit na celkem čtyři modely, které řada Realme 9 obsahuje. V podstatě potvrzený už máme model Realme 9 Pro Plus, který je už od konce října zalistován v databázi IMEI.

Další tři stroje, které v chystané sérii najdeme, jsou standardní Realme 9, dále pak Realme 9 Pro a údajně i Realme 9i. Proslýchá se i to, že značka zřejmě uspořádá dvě prezentační akce, na kterých telefony postupně představí. Telefony za sebou už také mají některé certifikace, které jsou nezbytné proto, aby se mohly začít prodávat. Ovšem parametry jednotlivých modelů jsou zatím v utajení. Víme snad jen to, že jeden z nich dostane procesor Snapdragon 870, AMOLED displej a primární 108 MPix senzor hlavního fotoaparátu. Očekáváme, že další podrobnosti se na síti objeví už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.