Dominanci Samsungu na poli s ohebnými mobilními telefony jen částečně narušují někteří čínští soupeři. Ale jak Xiaomi, tak ani Huawei se nepovedlo ukousnout nijak zásadní podíl na trhu. Zákulisní zprávy nedávno hovořily o plánech Xiaomi na představení příští ohebné generace během roku 2022, ale Huawei je možné ještě mnohem blíže. Alespoň tomu nasvědčují některé indicie. Firma Zhaoli Technology se totiž během mítinku investorů 25. listopadu zmínila, že už pro zákazníka masově vyrábí ohebné klouby pro nové telefony. A vše nasvědčuje tomu, že tímto zákazníkem je právě Huawei.

Ostatně tato logická dedukce není příliš složitá, protože firmy s možnostmi produkovat ohebné telefony na čínském trhu tolik není. A tím víc ve finální fázi vývoje a počátku masové výroby. Huawei je tak vlastně jediným podezřelým a pravděpodobně se tak velmi brzy dočkáme další generace jejich ohebného telefonu. O tom není známo zhola nic a současná situace mu s výbavou také asi moc nepřeje. Huawei už určitě nemá zásoby Kirinů 9000 a od partnerů může kvůli americkým sankcím zakoupit pouze 4G čipsety. Takže to asi znovu nevypadá na telefon s podporou 5G sítí.

Ve hvězdách je také možná globální dostupnost tohoto nového kousku, protože Huawei obecně dost seškrtává svoje dodávky telefonů na světové trhy. Navíc se určitě bude jednat o velmi drahý kousek a zákazníci stále ještě extra drahým ohebným telefonům nepřišli na chuť. Což umožnilo Samsungu dosáhnout výborných prodejních čísel s cenově poměrně rozumným Galaxy Z Flip 3. Příští rok už se snad konkurence pořádně rozmáchne i v této kategorie a do boje promluví i další giganti. Jako například Oppo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.