Značka OnePlus si za dobu své existence vybudovala početnou a věrnou základnu fanoušků. Jejich telefony začaly jako zabijáci vlajkových lodí, ale postupně se časem přetransformovali v klasické vlajkové modely včetně ceny. Oceňovány jsou rozličné prvky v jejich designu a výbavě, ale fotoaparáty k úplné špičce nepatřily v podstatě nikdy. Poslední generace se s OnePlus 9 Pro výrazně posunula k lepšímu, ale stále nemá šanci konkurovat těm opravdu nejlepším. Podle všeho to firma ale hodlá změnit, alespoň tomu nasvědčují vyjádření jejich nejvyšších činitelů.

OnePlus udělali velký krok už loni díky partnerství s legendární značkou Hasselblad a tato spolupráce bude pokračovat i nadále. Investice v objemu zhruba 150 milionů dolarů také nejsou pro vývoj lepších mobilních fotoaparátů k zahození. Šéf foto-divize OnePlus, pan Hsiaohua Cheng se vyjádřil, že se pracuje na stále lepším vyladění barev a kalibraci senzorů. Vylepšení má čekat také kvalitu čoček a optiky obecně, takže se mají vlajkové modely rozhodně na co těšit. Konkrétně je totiž zmiňován rok 2022 jako zlomový, kdy by měla značka konečně vystoupit ze stínu i s fotoaparáty.

V záplavě pozitivních a optimistických vyjádření ale stále u mnohých hlodá červík pochybností. Všechny sliby a plány totiž nikde nezmiňují vylepšení možností přiblížení, přičemž právě v této kategorii měl OnePlus dlouhodobě největší nedostatky. Navíc podle čínských „leaksterů“ ani nadcházející vlajkový řada OnePlus 10 nedostane specializovanou telefoto čočku s dlouhým zoomem, takže se velké zázraky v tomto ohledu čekat nedají.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.