Letošní konec roku je velmi bohatý na představování nové generace špičkových mobilních procesorů. Před pár dny jsme se dočkali Dimensity 9000 od Mediateku a brzy nás čekají Exynos 2200 od Samsungu a především nový Snapdragon od Qualcommu. A právě s jeho pojmenováním je trochu „kříž“… Tvůrci totiž nedávno oznámili změnu oproti původně plánovanému (a očekávanému) názvu a možná to nebude změna jediná. To prostě fanoušci mají rádi, zmatení pojmů těsně před vydáním zbrusu nového kousku. Ale třeba se jedná jen o poplašné spekulace.

Nástupce Snapdragonu 888 se měl logicky označit jako Snapdragon 898 a s tím také většina veřejnosti počítala. Nedávno nám ale firma s velkou slávou naznačila, že se nový silikonový zázrak bude jmenovat Snapdragon 8 Gen 1. To je poměrně zásadní odbočení od předchozích konvencí u značení jejich procesorů a nenavazuje zhola na nic. Stejně tak tento název nevypadá zrovna líbivě a bude se na něj také zvláštně navazovat. Ještě jsme si na něj ani nestačili pořádně zvyknout a už máme na talíři jeho další změnu. Tedy minimálně podle jednoho čínského „leakstera“ na sociální sítu Weibo.

Ten totiž včera přišel s informací, že by finální podoba názvů nového high-end čipsetu od Qualcommu měla být ještě o fous jiná. K tomu také pro jistotu přihodil i údajné  nové logo tohoto čipsetu, aby podpořil svá tvrzení. Takže co byste říkali na Snapdragon 8Gx Gen 1 ? Že to zní možná ještě hůře ? Pravděpodobně, ale už jsme viděli horší označení. Každopádně se nejedná o nic oficiálního a třeba nás tvůrci 1. prosince překvapí ještě něčím úplně odlišným.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.