Ačkoliv jsou ohebné telefony momentálně pokládány za nejluxusnější dostupná mobilní zařízení, tak to nutně neznamená zcela špičkové parametry. Zejména v kategorii fotoaparátů minulé generace ohebných kousků výrazně ztrácely na své „klasické“ soukmenovce. Ale časy se mění a důkazem toho je i aktuální recenze fotoaparátu špičkového Samsung Galaxy Z Fold 3 na DxOMarku. Od srpnového uvedení na trh sice už uplynulo dost vody, ale experti se k tomuto testu dostal až teď. A nutno dodat, že telefon v něm velmi příjemně překvapil.

Dosažených celkových 124 bodů totiž o bodík překonává i Samsung Galaxy S21 Ultra (Snapdragon verzi). Ta by papírově měla mít navrch, ale často pouhý pohled do tabulky parametrů nevykreslí ten správný obrázek. V tomto případě doslova. Celkově pak výsledek stačí na 24. příčku v celém žebříčku a jen dokumentuje mírný propad kdysi dominantních Samsungů na poli mobilní fotografie. Samozřejmě jde o „hnidopišské“ testy expertů a v obou případech jde o parádní foto-mobily pro každého normálního uživatele. A Samsung se jistě bude chtít už zanedlouho vytáhnout s řadou Galaxy S22.

Ale zpět k testu Galaxy Z Fold 3. Jeho fotoaparát bodoval v porovnání s S21 Ultra zejména nižším množstvím šumu, a to jak ve fotografiích, tak i záznamu videa. Stejně tak netrpěl na problémy s autofokusem a nabídl lepší reprodukci barev, realističtější textury a lepší expozici. Až tak skvěle si nevedl při snímání za horších světelných podmínek, ale to se dalo čekat. Trojice 12 Mpx senzorů tak opravdu překvapila a dokázala, že i s fotoaparáty ohebných telefonů se musí ve špičce počítat . Jen tak dál.