Vánoční úklid se nám kvapem blíží, i když si vycíděnou domácnost možná budete v lockdownu obdivovat sami. Každopádně je ale nutné naše doupata pořádně uklidit a vypulírovat aspoň jednou za rok. Tato činnost obvykle nespadá mezi ty nejoblíbenější kratochvíle, takže milerádi některé její části přenecháme moderním technologiím. A robotické vysavače už v dnešní době opravdu moc dohledu nepotřebují. Dnes si jeden takový můžete díky bleskové akci e-shopu Cafago pořídit za výbornou. A model Viomi V3 určitě patří k těm skvěle vybaveným.

Viomi V3 patří do nekonečného ekosystému Xiaomi, takže je kvalita zpracování a funkcí v podstatě zaručena. de o výkonný a inteligentní vysavač, který je osazen laserovým senzorem LDS. Tento senzor mapuje místnost, následně je pomocí algoritmu SLAM vytvořena trasa čištění, po které se vysavač pohybuje při úklidu podlahy. Díky této mapě robot automaticky detekuje překážky s větší přesností.

Tento vysavač má také velkou nádržku na vodu s objemem 550 ml a vylepšený sací výkon, který dosahuje až 2600 Pa. Tato kombinace dokáže spolehlivě zajistit, že na čištěných plochách nebude zůstávat prach nebo jiné nečistoty. Baterie vysavače má kapacitu 4900 mAh s výdrží až 150 minut, kdy se sám následně vrátí na dobíjecí základnu. Robot dokáže překonat překážky vysoké až 2 centimetry. Vysavač lze ovládat pomocí aplikace Mi Home v telefonu. V telefonu můžeme také naprogramovat postup úklidu jednotlivých místností. Viomi V3 je nyní nabízen v německém skladu e-shopu Cafago za 248.99 euro.