Přestože byla řada Samsung Galaxy Note poměrně úspěšná, letos jsme se nových telefonů z této série nedočkali. A asi nám nezbude nic jiného, než se slzou v oku vzpomínat na loňské modely Galaxy Note 20, protože ty byly patrně poslední, které Samsung poslal na trh. Navíc o tom, že jihokorejský výrobce letos telefony Galaxy Note nevydá se spekulovalo poměrně dlouho.

A podle poslední zprávy, která se objevila na stránkách EtNews, je zřejmé, že se řada Samsung Galaxy Note stává historií. Výrobce se totiž rozhodl ukončit její vývoj a vyřadil ji z výrobního plánu pro rok 2022. Design těchto strojů přenesl do další generace řady Galaxy S. Hlavním důvodem pro zrušení řady Note je prý zvýšení prodejů skládacích telefonů Samsung.

Je to ale trochu zvláštní, že se Samsung rozhodl pro ukončení řady Note. A to především s ohledem na poměrně vysokou prodejnost těchto telefonů. Jen modelů Galaxy Note 20 bylo vyrobeno více než tři miliony kusů. K tomu všemu se tyto loňské stroje velmi dobře prodávají i letos. Jejich hlavním tahákem je především jejich velikost, zajímavý design a podpora stylusu. Je sice pravda, že některé z těchto prvků Samsung přenesl už na letošní vlajkový model Galaxy S21 Ultra, ale i přesto mnohým fanouškům budou telefony Galaxy Note na trhu chybět. Ovšem určitou náhradou má být chystaný telefon Galaxy S22 Ultra, který prý dostane hranatý design telefonů Note, většinu jejich funkcí a samozřejmě i podporu S Pen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.