Letos jsme se od Xiaomi dočkali návratu designové řady Mi MIX a to hned se dvěma modely. Jak ohebný Mi MIX Fold, tak i špičkový MIX 4 (dle nového značení) jsou parádní kousky s revolučními prvky. Mi MIX Fold se ale v podstatě nedostal na globální trhy, takže jeho dopad nakonec nebyl až tak velký. Dominanci telefonů Samsungu v této kategorii tak rozhodně neohrozil. To ale neznamená, že by firma vzdávala prestižní souboj, protože jen málokdo pochybuje o existenci projektu následujícího modelu. Otázkou tak je zůstává, kdy bude nová generace MIX Fold představena.

Momentálně jsou Xiaomi zaneprázdněni přípravami na prosincovou představovačku Xiaomi 12 a systému MIUI 13. Ta by měla teoreticky proběhnout už 12. prosince, ale nic dalšího se na ní čekat nedá. Přece jen bude vlajkových modelů dostatek a není nutné tak tříštit síly. Podle renomovaného analytika Rosse Younga se během příštího roku nové generace MIX Fold ale určitě dočkáme. Přesnější termín si ale zatím netroufá odhadnout ani on.  Aktuální Mi MIX Fold spatřil světlo světa letos na konci března, ale počítat s pevnými ročními odstupy dnes opravdu nejde ani u velkých firem.

Xiaomi také budou určitě chtít napravit některé „nedostatky“ původního modelu. Například vnitřní AMOLED displej telefon měl na dnešní dobu už nedostatečných 60 Hz. A ani ten sekundární na tom nebyl s 90 Hz o mnoho lépe. To by se ale mělo změnit, protože i starý známý skvěle informovaný „leakster“ Digital Chat Station hovoří o vysokých obnovovacích frekvencích obou displejů u nového modelu. Stejně tak se prý asi dočkáme i integrace selfie kamerky přímo pod displej, tedy pokračování filosofie MIX 4. Jen se už jako vždy dopředu děsíme nastavené ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.