Společnost ZTE dnes oficiálně představila další telefon z řady Axon 30. Jde o model ZTE Axon 30 Ultra Aerospace Edition, který má jako první na světě obrovskou kapacitu operační paměti, konkrétně 18 GB. Ale to není vše, interní úložiště má obří 1 TB. Zbytek specifikací je ale stejných jako u původního telefonu Axon 30 Ultra.

Že je ZTE Axon 30 Ultra Aerospace Edition v rámci kombinace 18 GB RAM a 1 TB interního úložiště výjimečný odkazují i popisky na zadním panelu a označení Taikónaut (pro české okruhy kosmonaut) a grafické prvky s vesmírnou tématikou. Exkluzivní je i balení telefonu. Kromě zajímavě designované krabice v něm najdeme i ochranný film s vyobrazením vesmírné stanice obíhající kolem Země. Stylové je i ochranné pouzdro, které vypadá jako by bylo vyrobeno z uhlíkových vláken. A jako zajímavý bonus v krabici najdeme i sluchátka ZTE LiveBuds Pro Bluetooth, která běžně stojí zhruba 55 dolarů.

A protože od vydání telefonu ZTE Axon 30 Ultra více než půl roku, připomeňme jeho hlavní parametry, nově vydaný telefon je má totiž stejné. Je to především vlajkový procesor Snapdragon 888. AMOLED displej je zakřivený, má úhlopříčku 6,67 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 144 Hz. K hlavním tahákům patří i zadní fotoaparát se třemi 64 MPix snímači a čtvrtým periskopickým 8 MPix teleobjektivem. Přední kamera má 16 MPix. Akumulátor má 4600 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 66 W. A pokud byste si dělali zálusk na telefon ZTE Axon 30 Ultra Aerospace Edition vězte, že přijde na 6998 jüanů, což je zhruba 1095 dolarů. Koupit si jej ale musíte v Číně, kde prodeje odstartují už zítra. Je totiž velmi nepravděpodobné, že se dostane i na globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.