Chystaná řada telefonů Xiaomi 12 patří k tomu nejočekávanějšímu na mobilním trhu. Fandové jsou zejména zvědavi na ultimátní Xiaomi 12 Ultra, kterým se firma určitě bude chtít vrátit na trůn hned v několika kategoriích. A nemluvíme jen o foto-žebříčku DxOMarku, kde Mi 11 Ultra odsunul nedávno na druhé místo Huawei P50 Pro. Bodovat bude chtít i v oblasti designu a high-end vzhledu. Oficiálně zatím nemáme potvrzeného zhola nic, ale grafický designér Parvez Khan dnes skrze LetsGoDigital poslal do světa velmi zajímavé rendery s vlastní představou o telefonu.

Samozřejmě jde je o představy samotného umělce, které se od finálního produktu mohou značně lišit. V zásadě vychází z principů Mi 11 Ultra a doplňuje je vlastní invencí. Podle něj by Xiaomi 12 Ultra mělo nabídnout displej s výrazně zakřivenými hranami a v podstatě neexistujícími rámečky. Zadní straně pak opět dominuje vystupující modul zadního fotoaparátu, který je doplněn o sekundární displej. Ten by se měl od minula také o kus zvětšit. Fotoaparát s puncem Leica má v renderech trojici senzorů, kde ten hlavní doplní ještě ultra-wide a telefoto s pořádným zoomem. Vše v rámci předpokládaných odhadů parametrů.

Xiaomi 12 Ultra

Řada Xiaomi 12 by se teoreticky měla představit světu už v průběhu letošního prosince, ale do konce roku si je ještě určitě nekoupíte. Dostupné budou asi nejdříve v ledu a pravděpodobně opět primárně na domácím čínském trhu. Známý „leakster“ Digital Chat Station ještě dnes přišel s velmi zajímavou spekulací právě ohledně Xiaomi 12 Ultra. Podle jeho informací by se tento telefon nakonec neměl stát součástí samotné řady Xiaomi 12 a nově se přesunout do série Xiaomi Mix 5. No, bude to ještě zajímavé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.