V letošním roce představila značka Poco několik telefonů řady Poco X3. Byly to modely X3, X3 NFC, X3 Pro a X3 GT. Asi není potřeba dodávat, že telefony zaznamenaly slušný úspěch, který byl jistým příslibem pro pokračování této série. A nyní to začíná vypadat, že řada Poco X4 je už na dohled. Zatím se ale mluví jen o dvou telefonech Poco X4.

Fanoušci opět očekávají, že řada Poco X4 bude mít velmi dobrý poměr cena/výkon a opět půjde o „zabijáky vlajkových lodí“. A zároveň všichni doufají, že podobně jako u některých modelů série X3, Poco připraví originály a ne jen rebrandované telefony Redmi. V této chvíli se tipaři zmiňují o dvou připravovaných telefonech, konkrétně o Poco X4 a Poco X4 NFC. Že na nich výrobce opravdu pracuje dokazuje i výpis z databáze IMEI. Jsou tu totiž registrovány dva telefony s kódovými označeními 2201116PI a 2201116PG. Ve výpisech IMEI sice nenajdeme konkrétní parametry telefonů, ale je jasné, že na trh půjdou pod značkou Poco.

Samozřejmě díky absenci informací o parametrech telefonů je řada Poco X4 zahalena rouškou tajemství. A otázek k parametrům je momentálně víc než dost. Tou první je asi to, zda jde o originální stroje, nebo o rebrandy. Tady tipaři naznačují, že čistě teoreticky telefony z databáze IMEI mohou být indickou a globální verzí nedávno představeného telefonu Redmi Note 11 Pro 5G. Indická verze by tak mohla jít do prodeje jako Poco X4 a globální jako Poco X4 NFC. Je ale také možné, že Poco připravuje dva originální telefony, stejně jak tomu bylo u modelů Poco X3 a Poco X3 NFC. Zkrátka a dobře relevantních informací je teď podstatně méně než spekulací.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.