Reputace legendární značky Nokia už dávno není taková jako kdysi, ale firma se stále snaží prorazit na trhu s telefony i po svém návratu na výsluní. V poslední době se jim to sice daří jen v kategorii těch nejlevnějších „hloupých“ modelů, ale ambice mají i v lehce vyšších patrech. Což potvrdil i respektovaný „únikář“ Evan Blass dnes, který dnes zveřejnil čtveřici renderů a modelových označení chystaných telefonů od Nokie. Samozřejmě se nejedná o oficiální názvy a zatím nemáme tušení ani o konkrétním vybavení těchto kousků. Případně o možném datu představení a cílových trzích.

Nokia N152DL

Jako první máme na talíři model Nokia 152DL, který vypadá na první pohled jako ta nejnižší třída. Široké rámečky displeje včetně horní strany nebo jediný senzor zadního fotoaparátu jsou vypovídající. Případně i přítomnost zastaralého microUSB portu na spodní hraně. teoreticky by se tak mělo jednat o dalšího zástupce levné řady „C“.

Nokia N151DL

Další pán na holení už vypadá o fous moderněji, ale stále se nezbavil viditelné „brady“. Opět se pravděpodobně bude jednat o nižší třídu, ale minimálně s několika senzory zadního fotoaparátu. K vidění je tak 3.5 mm audio jack a zamrzí absence čtečky otisků prstů. Protože na její možnou integraci přímo do displeje bych u tohoto modelu nevsadil ani zlámaný groš.

Nokia N150DL

Tady už se pomalu začínáme dostávat k současnému designu telefonů, i když kapkovité vykousnutí displeje už je také nějaké ten pátek z módy. Na poměry Nokie je vzadu obdélníkový modul zadního fotoaparátu, protože firma obvykle sází na kruhové tvary. Trojice senzory a USB Type-C port jsou také posunem vpřed. Ale plastové tělo a pravděpodobně stálá absence čtečky otisků prstů příliš nadšení nevzbuzují.

Nokia N1530DL

Nejlépe tak vypadá až poslední model. Kovový rám telefonu a pravděpodobně skleněná záda už jsou přece jen známkou aspoň střední či nižší střední třídy. Stejně jako výraznější tvar zapínacího tlačítka, které asi bude s integrovanou čtečkou otisků prstů. Jen se telefon stále nezbavil archaického designu vykousnutí displeje a velmi viditelných rámečků. Včetně silné „brady“.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.