Ještě jednou se dnes podíváme od pokličku společnosti Oppo abychom zjistili, jaký telefon pro nás v dohledné době připravují. Nejde o vlajkovou loď, ale o další model, který rozšíří populární řadu K9. A pokud si vzpomenete na nedávno představený model K9s, který je tak trochu podobný telefonu Realme Q3s, můžete vytušit, že chystaný telefon Oppo K9x se ponese v podobném duchu.

Telefon Oppo s kódovým označením PCGM10 nedávno prošel certifikací Tenaa a snímky z certifikačního výpisu jasně ukazují, že jde o model z řady K9. V souvislosti s tím také jeden z čínských tipařů potvrdil, že jde skutečně o chystaný model Oppo K9x, který údajně bude debutovat 12. prosince/decembra. Na trh prý půjde ve třech paměťových verzí s poměrně nízkými cenami. A opět zde najdeme určitou podobnost s telefonem Realme, tentokrát ale s Realme Q3.

A jaké parametry můžeme podle Tenaa čekat? Je to především 6,5 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Obrazovku chrání sklo Gorilla Glass 5. Na postu procesoru najdeme Dimensity 900. Doplní jej 4/6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení VOOC 4.0 s výkonem 30 W. Přední kamera má snímač Sony IMX471 s rozlišením 16 MPix. Primární senzor hlavního fotoaparátu, OmniVision OM64B, má 64 MPix a k němu tu jsou i dva 2 MPix snímače. Čtečka otisků leží na hraně telefonu. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou ColorOS. Ceny Oppo K9x mají podle tipaře začínat na zhruba 234 dolarech a končit na 297 dolarech za nejvyšší paměťovou verzi.