Jistě si vzpomenete na letošní jaro, kdy společnost Oppo představila své vlajkové telefony Find X3 a Find X3 Pro. Telefony se od sebe lišily jen mírně, a to v rámci použitých procesorů. Standardní verze měla Snapdragon 870 a Pro verze Snapdragon 888. O těchto telefonech mluvíme hlavně proto, že v přípravách jsou jejich vlajkoví nástupci pro příští rok. Tipaři už nyní odhadují, že modely Oppo Find X4 a Oppo Find X4 Pro budou debutovat v prvním čtvrtletí 2022.

A protože chystané telefony řady Find X4 výrobce opět vybaví vlajkovými parametry je jasné, že se o ně začínají zajímat i tipaři. Tedy zatím je víc v kurzu model Oppo Find X4 Pro, je tu totiž předpoklad, že přece jen dostane o něco lepší výbavu než standardní model. Shrnutí hlavních parametrů nám nabízí starý známý Digital Chat Station.

Podle jeho informací má prý model Find X4 Pro 6,7 palcový displej s 2K rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jako procesor výrobce použije Qualcomm čipset s označením sm8450, což je jinými slovy Snapdragon 8 Gen1. Přední kamera má podle tipaře rozlišení 32 MPix a hlavní fotoaparát bude trojitý. Tvoří jej primární 50 MPix snímač s velikostí 1/1,5 palce, stejný je i druhý snímač a vše završí 13 MPix nebo 12 MPix senzor s dvojnásobným zoomem. Tipař také očekává rychlé nabíjení s výkonem až 80 W, ale kapacitu baterie neuvádí. Stejně tak odhaduje, že telefon dostane až 12 GB operační paměti, ale o kapacitě interního úložiště se nezmiňuje. Samozřejmě se v této chvíli jedná jen o předběžný nástřel parametrů, takže je berme s rezervou.