O ohebném telefonu značky OnePlus už se spekuluje nějakou dobu, protože už v srpnu nás firma navnadila drobným teaser videem. Většina z nás pak čekala hned další informace a plány v této oblasti, ale bohužel se nekonalo vůbec nic. To ale zdaleka neznamená, že je celý projekt a koncept u ledu. Aktuálně se totiž vynořil další zajímavý patent z jejich dílny a šikulové z LetsGoDigital samozřejmě nelenili a vyrobili na jeho základech parádní rendery. Samozřejmě to neznamená nic oficiálního, ale o plánech OnePlus na ohebný model telefonu asi nikdo nepochybuje.

Patent samotný je pak velice zajímavý, protože jde o unikátní nápad, který nekopíruje současné ohebné modely konkurence. Je na něm totiž vidět hned telefon hned s trojicí displejů a dvěma ohebnými klouby. Vše by pak šlo jednoduše zamykat v pozici pomocí šikovného „šoupátka“. V rozloženém stavu by tak přístroj měl opravdu obří rozměry na šířku a asi by šlo o parádní multimediální zařízení. Ostatně i v patentu samotném je tento kousek označen jako mobilní terminál a ne přímo mobilní telefon. Možnosti rozložení a nastavení by totiž byly velmi variabilní.

To by s sebou ale neslo i velkou porci otazníků ohledně křehkosti a obecně šikovnosti podobného řešení. Něco podobného zatím na trhu není, takže je velmi těžké odhadovat reálnou využitelnost a uživatelské pohodlí. Každopádně ale podle informací serveru 91mobiles byl tento patent už podán u Světové organizace pro ochranu duševního vlastnictví (WIPO). Takže OnePlus rozhodně na ohebném konceptu revolučního  telefonu pracují a je tak je otázkou, v jaké je fázi. Osobně čekám, že si ještě dlouho počkáme. Tedy pokud se vše dostane do finální verze produktu…