O ohebném telefonu značky OnePlus už se spekuluje nějakou dobu, protože už v srpnu nás firma navnadila drobným teaser videem. Většina z nás pak čekala hned další informace a plány v této oblasti, ale bohužel se nekonalo vůbec nic. To ale zdaleka neznamená, že je celý projekt a koncept u ledu. Aktuálně se totiž vynořil další zajímavý patent z jejich dílny a šikulové z LetsGoDigital samozřejmě nelenili a vyrobili na jeho základech parádní rendery. Samozřejmě to neznamená nic oficiálního, ale o plánech OnePlus na ohebný model telefonu asi nikdo nepochybuje.

Patent samotný je pak velice zajímavý, protože jde o unikátní nápad, který nekopíruje současné ohebné modely konkurence. Je na něm totiž vidět hned telefon hned s trojicí displejů a dvěma ohebnými klouby. Vše by pak šlo jednoduše zamykat v pozici pomocí šikovného „šoupátka“. V rozloženém stavu by tak přístroj měl opravdu obří rozměry na šířku a asi by šlo o parádní multimediální zařízení. Ostatně i v patentu samotném je tento kousek označen jako mobilní terminál a ne přímo mobilní telefon. Možnosti rozložení a nastavení by totiž byly velmi variabilní.

To by s sebou ale neslo i velkou porci otazníků ohledně křehkosti a obecně šikovnosti podobného řešení. Něco podobného zatím na trhu není, takže je velmi těžké odhadovat reálnou využitelnost a uživatelské pohodlí. Každopádně ale podle informací serveru 91mobiles byl tento patent už podán u Světové organizace pro ochranu duševního vlastnictví (WIPO). Takže OnePlus rozhodně na ohebném konceptu revolučního  telefonu pracují a je tak je otázkou, v jaké je fázi. Osobně čekám, že si ještě dlouho počkáme. Tedy pokud se vše dostane do finální verze produktu…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.