Čínský Honor to s brzkým předvedením nové vlajkové řady opravdu myslí vážně a do představení novinek nám chybí už jen týden. Ano, je to tak, Honor 60 byl oficiálně potvrzen na 1. prosinec 2021. Ještě jsme si ani nestihli užít minulou generaci, která na náš trh dorazila jen před pár týdny, a už tu máme další. Samozřejmě je ale vysoce pravděpodobné, že se jako první dočká opět jen čínský trh a ten globální bude mít skluz. I tak jsme velmi zvědavi, protože Honor evidentně návrat na výsluní neponechal náhodě.

Dnes se také firma pochlubila i novým teaser videem na sociální síti Weibo, ve kterém ukázala design nového telefonu. Teaser je sice opět velmi krátký, ale minimálně na základní představu určitě stačí. Pozadí hvězdné oblohy také nebylo vybráno náhodně, protože modrý zadní panel telefonu ho značně připomíná. Včetně hvězdných odlesků. Jinak je jasně vidět, že designéři měli u Honor 60 určitě rádi oblé tvary. Telefon má zakřivení v podstatě na všech hranách, včetně rohů. Řešení je to určitě elegantní a mělo by také napomoci pohodlnému úchopu.

K vidění je také oválný modul zadního fotoaparátu s dvěma velkými kruhovými výřezy pro velké senzory. Mezi nimi je pak s největší pravděpodobností ještě senzor třetí. Celý modul lehce vystupuje z těla telefonu, ale nejde o nic drastického. Žádné další detaily o možných parametrech a vybavení jsme se nedočkali, takže budeme muset počkat na příští týden. Zvolí Honor opět cestu vyšší střední třídy, nebo se odváží do high-endu ? Vzhledem k načasování se přikláním spíše k první variantě, protože high-end čipy nové generace ještě nejsou dostupné.