Výrobci chytrých telefonů už netrpělivě čekají na oficiální uvedení nového vlajkového procesoru společnosti Qualcomm. Víme, že k prezentaci dojde na technickém summitu společnosti, který začíná 30. listopadu/novembra. A také už známe, alespoň rámcově, hlavní parametry procesoru. O čem se ale doposud jen spekulovalo je obchodní název. Ještě před nedávnem všichni předpokládali, že jméno procesoru je Snapdragon 898. Pak ale tipaři začali poukazovat na jeho přejmenování a nový název Snapdragon 8 Gen1.

Samozřejmě v té době šlo jen o odhady tipařů, které Qualcomm nijak nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Ke změně ale došlo právě dnes. Qualcomm totiž oficiálně potvrdil přejmenování nového vlajkového procesoru a potvrdil i název, který vyšel i z tipařské komunity. Procesor se tedy skutečně jmenuje Snapdragon 8 Gen1. Americký výrobce čipů dále také potvrdil, že toto pojmenování má konzistentní strukturu pro všechny mobilní platformy procesorů, počínaje právě jejich letošní vlajkou.

Následně i další Qualcomm procesory budou mít v názvu kromě jednoslovného pojmenování také jednomístné číslo řady a název uzavře číslo generace. Věří, že toto zjednodušení pojmenování mobilních platforem usnadní zákazníkům orientaci při výběru procesorů pro svá zařízení. Qualcomm v neposlední řadě uvádí i to, že jejich budoucí čipy budou označeny i logy v různých barvách, které opět usnadní orientaci. Jednoduše řečeno, jinou barvu dostanou vlajkové procesory, jinou procesory střední třídy a jinak barevné logo ponesou i čipsety pro zařízení základní třídy. Kromě těchto informací Qualcomm na svém blogu uvádí, že došlo na oddělení značky Snapdragon a Qualcomm. Snapdragon se tímto stává samostatnou značkou se specifickými vazbami na Qualcomm.