Chystaná řada telefonů Redmi K50 má ještě pár měsíců čas, ale už dopředu slibuje některé zásadní rekordy. Poprvé by například měla nabídnout hned čtveřici high-end (nebo skoro high-end) procesorů a to hned od dvou největších kohoutů na trhu. Informace pochází od se situací velmi dobře obeznámeného „leakstera“ @PandaIsVeryBald ze sociální sítě Weibo a jde jim tak určitě věřit. Minulá generace Redmi K40 měla modelů požehnaně, ale vystačila si jen s trojicí procesorů. Takže nás v dohledné budoucnosti čeká opravdu přehlídka toho nejlepšího na trhu.

A které čtyři kousky to tedy budou ? Snapdragon 870 už jsme měli možnost vidět u modelů ekosystému (kromě Redmi K40 i Mi 11X nebo Poco F3) už v minulosti, ale další zástupci jsou zbrusu noví. Chybět samozřejmě nemůže Snapdragon 8 Gen 1, neboli Snapdragon 898. Tomu ale má šlapat na paty Dimensity 9000 a nezapomnělo se ani na čerstvou novinku, Dimensity 7000. Bude velmi zajímavé vidět rozložení na jednotlivé modely řady, protože některé kusy si v zásadě budou automaticky konkurovat. Ale větší výběr pro fanouška přece není nikdy na škodu, takže nemůžeme říci křivého slova.

Co se týče označení samotných telefonů, tak by se teoreticky mělo jednat o Redmi K50, K50 Gaming Edition, K50 Pro a K50 Pro+. Aby situace nebyla zbytečně jednoduchá, tak budou telefony v rozdílných regionech poslány na trh i pod záštitou Xiaomi nebo Poco. Představení celé série se pak čeká někdy v únoru nebo březnu. Dva nejvyšší modely pak budou určitě mít high-end E5 AMOLED panely s vysokou obnovovací frekvencí a podporou 100W nabíjení. Určitě bude z čeho vybírat…