Od včerejška víme, že společnost Oppo už za pár dnů představí své nové telefony. Řada Oppo Reno 7 totiž spatří světlo světa už 25. listopadu/novembra. Proto je určitě ten správný čas na to, aby výrobce upozornil na některé z parametrů telefonů. A to se také dneska stalo a my máme potvrzeno, že telefony dostanou do své foto výbavy snímač Sony IMX709 s technologií RGBW.

Tento senzor je speciálně vyvinutý pro selfie kameru a řada Oppo Reno 7 jej dostane jako první na světě. Tedy abychom byli zcela přesní, Oppo potvrdilo tento snímač u modelů Reno 7 a Reno 7 Pro. Nevíme ale jestli se dostane i na model Reno 7 SE. Zástupci společnosti novinkovému senzoru přezdívají „kočičí oko“. Nenechte se ale mýlit. S objektivem „rybí oko“ to nemá naprosto nic společného, jak by se mohlo zdát. Snímač má totiž výrazně zvýšenou citlivost na světlo, prý až o 60 %. Má také vylepšenou redukci šumu, a to až o 35 % ve srovnání se selfie kamerou u modelu Reno 6 Pro. Proto to srovnání s okem kočky, která za tmy velmi dobře vidí.

Kromě toho Oppo informuje i o hlavním fotoaparátu modelu Reno 7 Pro. Kolem obdélníkového modulu leží pásek s RGB světlem, které barevně pulsuje. Jde zřejmě o notifikační diodu, která mění barvu podle jednotlivých upozornění. Zatím ale není jasné jestli tuhle vychytávku výrobce připravil speciálně pro model Reno 7 Pro a nebo ji dostanou i další dva modely.