Xiaomi se v poslední době opravdu daří a za pravdu jim dávají i aktuální čísla. Firma je jednou z mála, která se stále může chlubit konstantním růstem v několika posledních letech, ať už v zisku, odbytu nebo nových zákaznících. A právě noví zákazníci letos pomohli Xiaomi prolomit jeden pořádný milník. Ke včerejšímu dni totiž dosáhli půl miliardy aktivních uživatelů MIUI. A to hovoříme podle všeho pouze o MIUI striktně pro telefony, takže po světě opravdu běhá 500 milionů lidí s telefonem značky Xiaomi, Redmi nebo POCO. Asi slušný oddíl.

A roste jim to opravdu až záviděníhodně stabilně. MIUI se poprvé představilo světu 16. srpna 2010 a prvních 100 milionů uživatelů jim trvalo dosáhnout plných pět let. Na 200 milionů se pak vyšplhali za tři roky v červnu 2018 a pak už to šlo jako na drátkách. Do října 2019 zvýšili na 300 milionů a letošní leden pak prolomil 400 milionů. Takže za necelý rok zvládli posunout hranici na půl miliardy a stále míří výše. Můžeme jen doufat, že chystaná MIUI 13 bude povedenější než aktuální generace systému, která potřebovala „záplatu“ v podobě MIUI 12.5.

Xiaomi ale bodují i v dalších oblastech trhu, protože třeba chytrá Xiaomi AIoT platforma už také dosáhla 400 milionů připojených zařízení s meziročním růstem 33.1 %. A zákazníci často zůstávají u jejich produktů pro celou domácnost, protože plných 8 milionů jich vlastní 5 nebo více AIoT zařízení. Čísla tržeb jsou pak také z jiného světa, protože za třetí čtvrtletí vykázali Xiaomi obrat přes 12.22 miliard dolarů. A mobilní divize se na tom podílela zhruba 7.48 miliardami dolarů, takže se stále jedná o nejvýdělečnější část firmy.