Telefony Googlu z hlavní řady Pixel sice parametry nepatří mezi absolutní high-end, ale cenami se mu bohužel značně blíží. Tedy alespoň s aktuálními modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Naděje fanoušků, co mají hlouběji do kapsy, se tak upírají na chystaný odlehčený Pixel 6a. Ten už se pomalu začíná chystat na trh, i když stále ještě nemáme konkrétní datum představení. Začínají se ale množit fotografie a zaručené informace, které často dovedou velmi příjemně překvapit. Třeba jako ty dnešní, které mají některé značně optimistické novinky ohledně výbavy telefonu.

Podle původních odhadů se totiž předpokládalo, že Google opět vsadí s hlavním fotoaparátem na 12 Mpx senzor Sony IMX363. Ten už solidně sloužil v několika generacích telefonů, ale už má přece jen svoje roky. Aktuální zprávy ale hovoří o tom, že by Pixel 6a měl jako hlavní senzor dostat 50 Mpx Samsung GN1. Tedy stejný kousek, který mají i oba výše řazení sourozenci. Doplňková výbava asi nebude na výši jako u Pro varianty, ale teoreticky by novinka mohla fotit stejně jako plnotučný Pixel 6. Pokud se také dle očekávání dočkáme i výrazně nižší ceny, tak to vůbec nezní špatně.

Zásadní změna ale bude na poli procesoru, protože Google Tensor by měl u nového modelu nahradit Snapdragon 778G. Tedy velmi dobrý kousek křemíku, který je výkonem pohodlně v té lepší polovině střední třídy. Některé další parametry se dají odhadnout z publikovaných renderů na @OnLeaks, ale jedná se samozřejmě jen o spekulace. Nikde není třeba k vidění čtečka otisků prstů, takže můžeme tipnout OLED panel a její integraci do něj. Bohužel ale možná v rámci šetření místa přijdeme o 3.5 mm sluchátkový audio jack.