Přestože si zástupci společnosti Samsung nedávno pochvalovali, jak dobře se jejich skládací modely Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 prodávají, pracují na jejich další generaci. Je to logické, protože vývoj a výroba nejsou úplně jednoduché. Samozřejmě ještě před tím, než přijdou na řadu, uvidíme i nové vlajky řady Galaxy S22. Představení skládacích strojů prý výrobce plánuje až na srpen/august příštího roku, ale tipaři se o ně zajímají už nyní. A na paškál si právě teď vzali model Samsung Galaxy Z Fold 4.

A není to letos poprvé, co se tipaři o skládacím modelu Samsung Galaxy Z Fold 4 zmiňují. Víme například, že půjde na trh s vylepšenou foto výbavou, případně i výrazně vylepšeným snímačem otisků prstů. Proslýchá se ale, že chystaný skládací telefon nemá slot pro stylus S Pen. Samozřejmě podpora stylusu u tohoto skládacího modelu nebyla nikdy primárně plánovaná. Fanoušci ale po možnosti použít S Pen u Galaxy Z Fold vždy volali. Proto stejně jako letošní model bude i Galaxy Z Fold 4 S Pen podporovat, ale uživatelé si budou muset dokoupit speciální pouzdro, které má slot pro toto pero.

Absence slotu pro S Pen u skládacích telefonů souvisí s jejich konstrukcí, která není jednoduchá a výrobce musí řešit i takové záležitosti jako je velikost baterie a také její kapacita. Navíc se proslýchá, že vlastně ani celkový design skládacího Galaxy Z Fold 4 ještě není úplně hotový. Výrobce na něm stále pracuje a tipaři odhadují, že vývoj vzhledu poběží ještě na začátku příštího roku. K potvrzení konstrukce a vzhledu prý podle tipařů dojde až v březnu/marci 2022. Navíc se čeká i na uvedení procesoru Snapdragon 8 Gen1, který prý bude tento telefon pohánět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.