Příznivci herních telefonů a mobilního hraní her si jistě vzpomenou na loňské jaro, kdy byl s velkou slávou představen herní telefon Redmi K40 Gaming. Telefon měl celou řadu vylepšení, funkcí a doplňků šitých na míru herním strojům a k tomu i velmi lákavou cenu. A zdá se, že i v chystané řadě Redmi K50 si herní telefony najdou své místo. Tipaři se totiž už nyní pomalu začínají zmiňovat o modelech řady Redmi K50 Gaming.

Jestliže o herních telefonech Redmi K50 Gaming mluvíme v množném čísle, vycházíme ze zvěstí tipařů, kteří tvrdí, že na trh půjdou celkem dva modely. Telefony zatím mají kódová označení L10 a L11A, případně interní označení Matisse a Rubens. K tomu se na stránkách XiaoMiui nově objevily i další informace. Nové informace jsou prý k dohledání v kódu MIUI a databázi IMEI. Pojďme se proto na ně podívat.

Redmi K50 Gaming

Redmi K50 Gaming

Xiaomi Matisse (L10)

Začneme herním modelem s označením Matisse. Podle nových zpráv má prý tři verze, jmenovitě čínskou, globální a indickou. Jejich kódová označení registrovaná v databázi IMEI jsou 21121210C, 21121210G a 21121210I. Na čínském trhu se herní stroje budou prodávat pod značkou Redmi, na další trhy půjdou pod značkou Poco. Ovšem podle MIUI kódu momentálně telefony ještě nejsou softwarově připraveny. Přesto je možné, že modely Matisse výrobce uvede v příštím měsíci.

Tipaři odhadují, že jako procesor výrobce použije Dimensity 9000. Dále čekají buď 120 Hz nebo 144 Hz obnovovací frekvenci displeje a hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači. Konkrétně mluví o 64 MPix primárním snímači Sony IMX686, 13 MPix OmniVision OV13B10 širokoúhlém objektivu, 8 MPix OmniVision OV08856 teleobjektivu a 2 MPix GalaxyCore GC02M1 hloubkovém snímači. Ovšem objevit se může i varianta se 108 MPix senzorem Samsung ISOCELL HM2. Obchodní názvy telefonů prý jsou Redmi K50 Gaming nebo Redmi K50 Gaming Pro v Číně a POCO F4 GT na ostatních trzích.

Xiaomi Rubens (L11A)

Tento telefon má prý jen čínskou verzi s kódovým označením 22041211AC a na trh půjde pod značkou Redmi. Jeho obchodní název tipaři odhadují na Redmi K50 Gaming Standard Edition. Je to proto, že čínský Redmi Note 10 Pro 5G, který se na mezinárodních trzích prodává jako Poco X3 GT, byl ve fázi vývoje původně pojmenovaný jako Redmi K40 Gaming Standard Edition. V případě tohoto telefonu se prý můžeme dočkat zatím nepředstaveného procesoru Dimensity 7000. Ovšem obecně se o tomto modelu doposud moc neví a tipaři jen odhadují, že na trh se v Číně může dostat v dubnu/apríli příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.